skyr

Festivālā “Zemlika” izrāde “Heda”

In Uncategorized on Oktobris 12, 2018 at 10:40

LK_Heda_Iveta23-2-747x768

Astotā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla “Zemlika” laikā 20. oktobra pēcpusdienā A. Kronvalda Durbes pamatskolas Aktu zālē notiks Ģertrūdes ielas teātra viesizrāde “Heda”.

Laikā, kad Henriks Ibsens uzraksta “Hedu Gableri”, no sievietes tiek sagaidīts teicamas sievas, mātes un mājsaimnieces tēls. Heda šādā ampluā iekļauties nespēj. Cīnoties starp sabiedrības uzspiestajām normām un pašas alkām pēc brīvības, Heda kļūst ne tikai par drosmīgas emancipācijas, bet arī apsēstības un manipulācijas simbolu. Kas plosa Hedu?

Izrādi veidojusi Ivetas Poles, Ingas Alsiņas-Lasmanes, Andra Buļa, Gata Gāgas, Edgara Samīša un Lienas Šmukstes radošā komanda.

Izrādes ilgums ir 3 stundas ar starpbrīdi un skatītāji tiek brīdināti, ka izrādē atskan šāvieni.

Ņemot vērā to, ka izrāde “Heda” 20. oktobrī plkst. 14:00 A. Kronvalda Durbes pamatskolas Aktu zālē būs skatāma bez maksas un to, ka vietu skaits ir stingri ierobežots, interesenti aicināti iepriekš, jau no 19. oktobra plkst. 17:00, festivāla informācijas centrā turpat skolā izņemt bezmaksas ielūgumus uz šo izrādi. Viena persona varēs saņemt ne vairāk kā divus ielūgumus.

Līdz ar “Hedu” noslēdzas šī gada Latvijas valsts un nevalstisko teātru viesizrādes Durbē. Jāatgādina, ka sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros uz Latvijas mazāko pilsētu Latvijas Nacionālais teātris atveda izrādi “Melot(?)!”, “Dirty Deal Teatro” – “Vai otrā grupa mani dzird?” un “Zvērīgā mīla”, bet Ģertrūdes ielas teātris jau reiz vasaras sākumā paviesojās ar izrādi “Neiekostais elkonis”.

Biļetes uz festivālu “Zemlika” nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā BezRindas.lv. Biļešu cena šobrīd ir EUR 26.00. Festivālam tuvojoties, tās kļūs dārgākas.

Foto autors: Linda Klētniece

◊◊◊

Astotais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika” Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 19. un 20. oktobrī. Arī šogad festivāls aptver vairākas no mākslām – mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam.

Kā ierasts, arī šogad festivāla “Zemlika” norises vietas Durbē būs vairākas – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā joprojām noturot 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertus divu dienu laikā – no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb “folk” mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai, un uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās augstākminētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: