skyr

Ar koncertu Rīgā atgriežas “Xiu Xiu”

In Uncategorized on Decembris 6, 2018 at 13:37

trio_6_WWW

Pēc ilgāka pārtraukuma festivālu “Zemlika” ieskandējošās un par to gada gaitā atgādinošās sērijas “Zemlika nāk…” pasākumi atgriežas galvaspilsētā, lai nākošā gada 6. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī ar koncertu uzņemtu apvienību “Xiu Xiu” no Amerikas Savienotajām Valstīm.

“Avangarda” un “melodramatiskās trokšņu popmūzikas” apvienība, “kulta grupa”, “eksperimentālās mūzikas ikonas” – viens par otru skaļāki, taču nebūt ne kāda viena vien izmantoti apzīmējumi, mēģinot runāt par multimākslinieka Džeimija Stjuarta (Jamie Stewart) tūkstošgades sākumā aizsākto veidojumu. Veidojumu, jo par to ir grūti runāt kā par grupu, ņemot vērā, ka vienīgais īsti nemainīgais tās dalībnieks ir pats Stjuarts. Arī par “projektu” saukt to gluži neklātos, jo tādiem parasti ir sākums un gals, sasniegto mērķu izvērtējums un konta izraksts beigās. “Xiu Xiu” varētu tēlaini raksturot kā Džeimija Stjuarta mākslinieciskās un sadzīviskās personības daudzo šķautņu bezkompromisu iemiesojumu. Tiesa, allaž talkā ņemot sev tuvus mūziķus – ilggadēja domubiedre un partnere ierakstu studijās un uz skatuvēm ir Andžela Seo (Angela Seo), kura pirms vairāk nekā septiņiem gadiem kāpa arī uz vairs neeksistējošās “Dirty Deal Café” skatuves “Xiu Xiu” līdz šim vienīgajā koncertā Latvijā.

Cauri neskaitāmiem ierakstiem, radošajām sadarbībām, mākslas hepeningiem, vispasaules turnejām un mainīgiem kolēģiem “veidojumā”, kuru kopš 2002. gada pieņemts saukt par “Xiu Xiu”, klausītāji ir bijuši biedri ceļojumos pa avangarda popmūzikas, orķestrālas rokmūzikas, trokšņa un sazin, kādas vēl mūzikas plašumiem, kuru ainavās vienmēr nemainīgi palikuši Džeimija Stjuarta pilnībā atkailinātais tiešums un pašu un klausītājus gluži vai traumējošā jūtu intensitāte.

“Grupas līdera Džeimija Stjuarta balss ataino visai fragmentārus un nesekmīgus cilvēka nelīdzsvarotās psihes mēģinājumus cīnīties ar pasaules postu, cilvēku ļaunumu, vecāku noziedzību vai politiķu stulbumu. Viņa aizraušanās ar haiku daiļradi atstājusi smagas pēdas dziesmu lirikas uzbūvē, savukārt muzikālo ietekmju meklēšana šajā albumā varētu nodarbināt vairāku konservatoriju radošo potenciālu uz ilgāku laiku,” kāda “Xiu Xiu” ieraksta recenzijā žurnālā “Rīgas Laiks” izteicies Ilmārs Šlāpins.

Jauni pārsteigumi gaidāmi drīz. Nākošā gada februārī klajā nāks “Xiu Xiu” jaunākais studijas albums “Girl with Basket of Fruit”, kā ierakstā savas rokas un sirdis pielikuši Jūdžins Robinsons (Eugene Robinson) no “Oxbow”, Devins Hofs (Devin Hoff) un haitiešu perkusionisti Emanuels Obi (Emmanuel Obi) un Ajo Akafors (Ayo Akafor). Nākošgad gaidāmajos koncertos “Xiu Xiu” manifestēsies caur Džeimija Stjuarta, grupas “Swans” pēdējās inkarnācijas perkusionista Tora Harisa (Thor Harris) un kolektīvu “Minus Story” un “Shearwater” dalībnieka Džordana Gīgera (Jordan Gieger) personībām.

Biļetes uz “Xiu Xiu” koncertu 6. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Ņemot vērā koncerta norises vietas ietilpību, pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Koncerta norise iespējama ar tā apmeklētāju atbalstu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: