skyr

Ar koncertu Rīgā atgriežas Jāko Eino Kalevi

In Uncategorized on Decembris 17, 2018 at 19:07

ac6bb42d_JEKS-outoftouch-3000px

Pasākumu sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros 9. februārī klubā “ONE ONE” Rīgā koncertu sniegs somu elektroniskās popmūzikas mākslinieks Jāko Eino Kalevi (Jaakko Eino Kalevi).

Pastāvīgas tiešsaistē būšanas laikmetā atslēgties ir kļuvis par luksusu. Šai idejai Helsinkos dzimušais un Berlīnē dzīvojošais psihedēliskais sapņotājs un bijušais tramvaja vadītājs Jāko Eino Kalevi veltījis savu pēdējo albumu “Out Of Touch”. Mūziķis tajā sev piemītošajā manierē apspēlē šo tik “svarīgo un svētlaimīgo būšanu”, ilustrācijām izmantojot personiskus stāstus no ikdienas trādi rīža. Pēc Atēnās pavadītā laika, kad dzimusi lielākā daļa albumā ietverto ideju, Jāko aizdomājies par gluži vienkāršo:

“Ikviens saprot, ko nozīmē nebūt saskarsmē, un mūsdienās šādam stāvoklim ir negatīva pieskaņa – tas nozīmē nezināt pēdējos jaunumus. Es uzskatu, ka nebūt saskarsmē ir, iespējams, ideālākais no stāvokļiem, kurā atrasties.”

Kā daudzkārt iepriekš, arī svaigākā albuma materiālu Jāko radījis un iemūžinājis viens pats studijās Helsinkos un Berlīnē, koncertos talkā aicinot pavadošo grupu, savus domubiedrus. Piesauktais “ikdienas trādi rīdis” ierakstā izskan caur atmiņu stāstiem no bērnības, nakts piedzīvojumiem, sapņiem un gadījuma tikšanās reizēm.

“Kad biju bērns, visvairāk baidījos no narkomāniem un citplanētiešiem. Es dzīvoju laukos un vienmēr priecājos par iespēju ciemoties pie brālēna pilsētā, jo laukos ir lielākā iespējamība, ka tevi nolaupīs citplanētieši – tur Ir mazāk cilvēku, no kuriem izvēlēties,” atceras Jāko un par to runā vienā no albuma dziesmām.

Pēc sava pirmā koncerta Latvijā 2016. gadā fon Stricka villā Rīgā Jāko ir ne vien strādājis pie jau piesauktā un šī gada oktobrī klajā nākušā ieraksta, bet paguvis piedalīties arī Deivida Bērna (David Byrne) albuma “American Utopia” ierakstā, muzicēt kopā ar beļģu kulta apvienību “Aksak Maboul”, izdot debijas plati kopā ar savu bērnības draugu Sami Toroju (Sami Toroi) kā “Man Duo” un aizvadītajā vasarā nospēlēt koncertu terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs. Nākošā gada sākumā kopā ar domubiedriem viņš dodas Eiropas turnejā un atkal piestās Rīgā, lai, “atslēdzies no mūsdienu pasaules un tās ritma”, būtu kopā pa īstam ar saviem klausītājiem.

Biļetes uz Jāko Eino Kalevi koncertu 9. februāri klubā “ONE ONE” Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Pirmās 30 pieejamas par īpašu cenu – 9.00 EUR. Ņemot vērā koncerta norises vietas ietilpību, pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Koncerta norise iespējama ar tā apmeklētāju atbalstu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: